Haydar Dümen’in Eşini Oyuna Getirmişler! Buluşmaya Gidince Bir De Gasp Edildi!

İstanbul ve Tekirdağ’da tefecilere operasyon düzenlendi. 5 şüpheli adliyeye sevk edilirken dolandırılanlar arasında tanınmış bir isim de bulunan. 2022 yılında hayatını kaybeden psikiyatr ve gazeteci Haydar Dümen’in eşi Gül Dümen de dolandırıldı.

İstanbul Mali Suçlarla Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak” ile “nitelikli dolandırıcılık” suçlarına ilişkin çalışma yapıldı.

9 şüphelinin mali sıkıntıları olan müştekilere borç para verip karşılığında istedikleri teminatların tapuda devir işlemlerini yaptırarak satış gibi gösterdiklerini, müştekilerin hesaplarına gönderdikleri paraları tekrar geri getirmelerini sağladıkları, tehdit ve şantaj yöntemiyle borç para verdikleri mağdurların taşınmazlarına el koyduklarını tespit edildi.

Şüphelilerin 300 milyon liralık mağduriyet oluşturduğu belirtildi.

Mağdurlar arasında bir döneme köşe yazılarıyla damga vuran Haydar Dümen’in eşi de bulunuyor.
İddiaya göre maddi sıkıntı yaşayan ve Beyoğlu’nda bulunan 5 katlı taşınmaz mülkünü satmak isteyen Gül Dümen’in, acil paraya ihtiyacı olduğunu için tefecilerin ağına düştüğü kaydedildi. Dümen ilk olarak Gökhan A. adlı bir kişiye müracaat etti. Gökhan A., Dümen’i Tanju A. adlı çete üyesine gönderdi.

30 MİLYON LİRALIK MAĞDURİYET

Tanju A. da Gülten Dümen’i Emrah E. adlı bir başka kişiye gönderdiği anlaşıldı. Beyoğlu’nda bulunan söz konusu 5 katlı taşınmaz mülke 30 milyon lira değer biçildi. İddiaya göre Dümen’e 30 milyon lira vereceklerini ileten tefecilerin, paranın ancak 8 milyon 77 bin lirasını kadının hesabına aktardı.

KOLUNDAKİ SAATİ GASP ETTİLER

Parasını istemek için tefecilerle buluşan Gül Dümen, bu kez de burada gasp edildi.

Dümen, buluşma yerinde kolundaki marka bir saat ile 10 bin dolar parasının gasp edildiğini iddia eden şikayetçi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x