Minenur Ala, boşanmak istediği erkek tarafından öldürüldü: Polislerin önünde tehdit etmiş

Boşanmak istediği için eşi tarafından öldürülen Minenur Ala’nın polislerin önünde ölümle tehdit edildiği ancak, herhangi bir işlem yapılmadığı iddia edildi. Minenur Ala’nın ayrıca cinayetten kısa bir süre öne sanık koca Emrah Ala’dan, “Seni kimseye yâr etmem” şeklinde mesajlar aldığı ortaya çıktı.

Şimdiye kadar 3 kez uzaklaştırma kararı aldıran Minenur Ala, 10 Aralık 2023 günü boşanmak istediği Emrah Ala tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, ailenin avukatı Çisel Demirkan, şunları aktardı:

“Minenur’un annesi Döndü Esen’in aktardığına göre, genç kadın cinayetten kısa bir süre önce karakola uzaklaştırma talebinin uzatılması ve sanık hakkında şikâyette bulunmak için başvuruyor. Yanında da anne Döndü Esen bulunmakta. Sanık koca ‘Karakoldan çıkalım, öldüreceğim seni’ diye tehditte bulunuyor polislerin gözleri önünde. Ancak buna rağmen polisler, ‘Boşanma sürüyor, mahkemeden talep edin’ diyerek geçiştiriyorlar. Olay anında müdahale edebilir, Minenur’a yardımcı olabilir ve çözüm için yol gösterebilirlerdi. Mahkemenin sorumluluğunda olduğunu kabul dahi etsek açık ölüm tehditi alan, şiddet gördüğü için yardım isteyen bir kadını geçiştirmenin sonucu yaşanıyor her defasında. Dolayısıyla zaten gereği gibi uygulanmayan uzlaştırma kararının süresi uzatılmıyor. Maalesef Mine, ölmesi beklenen kadınlardan birisi oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x