Soyguncuların Korkunç Yöntemi: Herkesin Başına Gelebilir! Tüm Zillere Basıp…

14 Haziran saat 14.00 sıralarında Sarıçam ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 3 kadın bir apartmanın zillerine basarak dairelerin boş olup olmadığını kontrol etti.

Yüzlerini eşarpla gizleyen kadınlar evlerde kimsenin olmadığını anlayınca 9’uncu katta oturan Halil İbrahim D.’nin dairesine çıktı. Şüpheliler, kilitli olmayan kapıyı kart ile açarak daireye girdi.

İçeride keşif yapan şüpheliler, yatak odasındaki anahtarı üzerinde bulunan çelik kasayı açıp, 360 bin lira değerindeki ziynet eşyasını poşete doldurup, kaçtı. Şüphelilerin binaya giriş ve çıkış anları, güvenlik kamerasına yansıdı.

“GÖRÜNTÜLERDEKİ KİŞİ BEN DEĞİLİM”

Eve döndüğünde ziynet eşyalarının çalındığını fark eden Halil İbrahim D., durumu polise ihbar etti. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirleyip, yakalanması için çalışma başlattı. Polis, belirlenen adreslere yaptığı baskında ‘hırsızlık’ suçundan çok sayıda kaydı bulunan Başak Ç.’yi (29) gözaltına aldı.

Diğer şüpheliler ile çalınan ziynet eşyaları bulunamadı. Emniyete götürülen Başak Ç., ifadesinde, “Bu mahalleye hiç gitmedim. Görüntülerdeki kişi ben değilim, hırsızlık yapmadım” dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Başak Ç., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Firari 2 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x